صنعت چاپ کشور نیازمند حمایت دولت است

  • یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 08:06
  • منتشرشده در چاپ

رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و دبیر اتحادیه چاپخانه داران گفت: صنعت چاپ و بسته بندی امروز در زمره صنایع بزرگ درآمدزا و به عنوان سومین صنعت در جهان جای گرفته است.

به گزارش چاپ و نشر، بابک عابدین افزود: در حال حاضر درآمد صنعت چاپ و بسته بندی جهان افزون بر یک هزار میلیارد دلار در سال است که در کشور هم باید حمایت شود.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون رشد صنعت مورد نظر در دنیا سالانه هفت درصد است، اظهار داشت : صنعت چاپ زمینه‌ساز وقوع بسیاری از تحولات در جهان بوده و در حال حاضر نیز بخش عظیمی از درآمدهای کشورهای مختلف جهان را به خود اختصاص داده است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و دبیر اتحادیه چاپخانه داران گفت: این صنعت از جمله مهمترین صنایع در جهان به شمار می‌رود به گونه‌ای که برخی از کشورهای پیشرفته صنعت مزبور را در اولویت های اصلی فعالیت‌های خود تعریف و بودجه‌های بسیاری را صرف این مهم می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خودضمن اشاره به جایگاه ایران در صنعت چاپ و بسته بندی دنیا افزود: رویه سرمایه گذاری در کشور در چند سال گذشته به سبب نبود سرمایه کافی و تسهیلات مناسب بانکی با مشکالات اساسی مواجه شده است.

عابدین اظهار داشت :این صنعت از نظر تجهیزاتی رشد مناسبی را تجربه کرده و بخش خصوصی توانسته سرمایه گذاری های مناسبی در زمینه های تکنولوژیکی و فنی انجام دهد.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد یادآور شد : صنعت چاپ و بسته بندی کشور امروز برای رشد و توسعه اساسی نیازمند حمایت تسهیلات ارزان قیمت بانکی، رفع موانع کسب و کار و مواردی از این دست است.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 25 شهریور 1396 ساعت 08:40
  • اندازه قلم

درباره چاپ و نشر

چاپ و نشر ،پرتیراژترین نشریه چاپ کشور

منوی اصلی